درب ضد آب سرویس بهداشتی

در سالهای اخیر به علت پایین بودن متراژ آپارتمانها و به تبع آن متراژ پایین سرویسهای بهداشتی، دربهای حمام وتوالت بیشتر در معرض آب و بخار بودند این مسئله در کنار استفاده از دربهای نامناسب برای محیط های مرطوب باعث شده دربهای سرویس های بهداشتی عمر مفید بسیار پایین نسبت به سایردربهای ساختمان داشته باشند.
ما در این مقاله قصد داریم دربهای موجود در بازار را بر اساس مقاومت آنها در برابر رطوبت اولویت بندی کنیم و همچنین راهکاری جهت بالا بردن عمر مفید دربهایی که در اولویت های پایین تر قرار دارند ارائه دهیم.
برای انتخاب درب سرویس بهداشتی باید مواردی را در نظر بگیرید.در اولویت بندی دو پارامتر زیر در نظر گرفته شده است:

  •  دربها بر اثررطوبت هیچ آسیبی نبینند.
  •  در صورت بروز آسیب قابل ترمیم باشند.

همچنین زیبایی درب سرویس بهداشتی هم اهمیت زیادی دارد و باید درب سرویس بهداشتی متناسب با دکوراسیون منزل خود را انتخاب نمایید.

درب ضد آب ارزان قیمت

امروزه درب ضد آب بسیار پرطرفدار شده است.راشا درب در جهت رفع نیاز مشتریان خود اقدام به تولید درب ضد آب ارزان قیمت نموده است. برای ثبت سفارش خرید و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

انواع درب ضد آب

این درب ها در جنس ها و طرح های متعددی تولید و روانه بازار می شوند.

درب‌ ضد رطوبت GRP 

اولین و مقاوم ‌ترین درب در برابر آب درب‌های فایبر‌گلاس (GRP) می‌باشند. با توجه به شیوه ساخت این درب‌ها محدودیتی در ارائه طرح‌های متنوع وجود ندارد. این درب ضد آب فایبر گلاس برای سرویس علاوه بر ضد آب بودن از استحکام بالایی نیز برخوردارند.

درب ضد آب abs

Acrylonitrile Butadiene Styrene   که به اختصار آن را ABS می‌نامند. یک پلیمر نفتی (پلاستیک ) می‌باشد که در صنایع مختلف دارای کاربرد فراوان است. برای ساخت درب ضد آب ای بی اس ابتدا درب خامی از جنس MDF 3میلی‌متر یا نئوپان 5 میلی‌متر ساخته میشود؛ البته لازم به ذکر است استفاده از درب خام نئوپان کیفیت درب ای بی اس تمام شده را بالاتر می‌برد.در مرحله‌ی بعد سطح درب خام کاملاً به رزین ABS آغشته می‌شود و در مراحل بعدی کلیه‌ی سطوح درب با ورق ABS1.2 میلی متری پوشانده می‌شود.درب ضد آب ای بی اس علاوه بر مقاومت بالا در برابر رطوبت، ضد خش نیز می‌باشد . درب ABS را برای اطاق خواب نیز می‌توان استفاده کرد.لازم به ذکر است در صورت نیاز به برش درب ضد آب ABS هنگام نصب، پس از برش محل مورد نظر مجدداً با رزین ABS پوشش داده می‌شود.

 ABS  نوعی پلاستیک است که به عنوان روکش در درب ضد آب ABS به کار می رود. ورق ABS در ابعاد 212 در 92 سانتیمتر و با ضخامت 2.1 میلیمتر معمولا در طرح چرم و چوب به کار گرفته می شوند. امکان رنگ آمیزی ورق ABS وجود دارد.